JEL AKÜLER

JEL AKÜ NEDİR ? Konvansiyonel akülerden farklı olarak içerisindeki elektrolit silica ile karıştırılarak elde edilen jele sahip bu aküler, bakım gerektirmez ve sızdırmazlık sağlar. Bunun yanı sıra derin deşarja dayanıklıdır, yüksek sıcaklıklarda bile çevrim ömürleri oldukça uzundur. Gelişmiş kimyasal yapısı sayesinde hızlı şarj olabilme özelliğine ve kısa devrelere karşı özel seperatörlere sahiptir. Uygunsuz yerleştirmelerde bile özel buşonları ile üstün güvenlik sağlar.

Jel aküler 800 döngüye sahiptir.

Jel Serisi aküler, uzun ömürleri, güvenli kullanımları, kısa sürede şarj olma özellikleri ile elektrik gereksinimi yüksek araçlar için en uygun çözümü İnci Akü kalitesiyle sunmaktadır. Gel Serisi aküler teknelerde, karavanlarda, golf araçlarında, solar uygulamalarda ve benzer yüksek enerji gereksinimi duyulan uygulamalarda kullanılmak üzere özel tasarlanmış jel elektrolit yapısı sayesinde yüksek performans sağlamaktadır. 

Güvenlik ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkan TROJAN  ORBUS LEXRON Batarya Gel Serisi aküler, standart akülere göre yüksek çevrim ömrüne ve 4 kata kadar daha yüksek derin deşarj oranına sahiptir. Özel olarak tasarlanan tam kapalı sızdırmaz sistemli aküler iç mekanda da güvenle kullanım avantajı sağlar.  Gel serisi aynı zamanda özel kapak ve valf kontrollü buşon sistemi sayesinde bulunduğu ortamda havalandırmaya ihtiyaç duymadan çalışabilir.

TUBULAR AKÜ ÇEŞİTLERİ

Temel özelliği olan düşük antimonlu kurşun alaşımı olan Tubular (tüplü) pozitif plakları ile kendi kendine deşarjını azaltarak su kaybı oranını büyük ölçüde düşürür. Aktif maddeyi tutuşu ve şarj-deşarj kabiliyeti yüksektir. 6 Volt ve 12 Volt olarak üretilen Stasyoner akülerdir.

Bu tip aküler bakımsız, sulu ve jel olarak üretilmektedir.

1200 1400 ve 2000 döngüye sahiptirler

Bu akü gruplarında Hindistan menşeli EASTMAN marka aküler kalitesi kullanım ömürleri olarak öne çıkmaktadır